Szybka pomoc finansowa dla zadłużonych

Wiele osób boryka się z różnymi długami. Bardzo często udaje się umówić z wierzycielami na spłatę ratalną, itp. Czasami jednak pojawiają się dodatkowe, nieprzewidziane wydatki i osoba spłacająca długi może mieć problemy z uzyskaniem kredytu w banku. Alternatywą w takiej sytuacji są oferty firm pożyczkowych.

Na polskim rynku produktów finansowych działa wiele firm posiadających w swojej ofercie pożyczki krótkoterminowe, tak zwane chwilówki, a także pożyczki ratalne. Bardzo często takie produkty finansowe są traktowane jako pilna pożyczka dla zadłużonych. Nic w tym dziwnego, ponieważ wymagania takich firm nie są aż tak rygorystyczne jak w bankach i posiadanie kredytów albo innych pożyczek nie skreśla od razu klienta.

Wnioskowanie o pożyczkę dla zadłużonych


Podstawową sprawą jest pisanie prawdy we wniosku o pożyczkę. Należy podać dokładne informacje na temat wszystkich swoich dochodów, kwot rat kredytów, pożyczek i innych zobowiązań. Kłamanie nie ma sensu, ponieważ firmy wymieniają między sobą informacje oraz sprawdzają bazy dłużników. Na podstawie podanych informacji specjaliści z firmy ocenią czy dana osoba może otrzymać pożyczkę.


Samemu również należy pamiętać, aby nie przeceniać swoich możliwości. Szybka pożyczka może pomóc osobom zadłużonym i czasami może służyć jako metoda skonsolidowania innych zobowiązań, jednak może ona również doprowadzić do jeszcze większych problemów finansowych i wpadnięcia w pętlę zadłużenia. Należy o tym pamiętać przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Odpowiedzialne pożyczanie jest sprawą kluczową. Jeśli pracownicy firmy stwierdzą, że dana osoba może mieć problemy ze spłatą to widocznie tak wygląda sprawa. W takich sytuacjach pożyczkodawca kieruje się dobrem swoim (unika problematycznego klienta) oraz klienta (nie pozwala mu na wplątanie się w jeszcze większe długi).

Komentarze